2017'de IoT Yankılanıyor

     

2017’de IoT Yankılanıyor

Bu yıl akıllı nesnelerin ve Chatbot’ların ön plana çıkmasıyla Internet of Things’te (nesnelerin interneti) pek çok yankılanma meydana gelecek.

iot

Edge computing daha iyi aygıt izlemeyi mümkün kılarak, nesnelere sağlık bilişimi arenasına girme fırsatı verecek ve arttırılmış dinamiğe sahip oyunlar yapay dünyayı fiziksel dünyayla birleştirecek.

İşte 2017 için tahminlerim:

İşler Değişti

“Akıllı Nesneler”in kendi ihtiyaçları vardır – droneların iniş alanları ve şarj olmak için yerleştirme istasyonuna, robotların da kendi asansörlerine ihtiyaçları vardır – ayrıca mimarlar binaların onlara alışmaları gerektiğinin farkına varacaktır. Olası sonuçları tamamen anladıklarında binaların düzeninde önemli değişikliklere tanıklık edeceğiz. Form fonksiyonu takip eder, form haline gelir ve dijital fonksiyonları takip eder. Mimarlar daha iyi bir anlayış geliştirmek için donanım ve yazılım satıcılarına yönelecekler.

Chatbot’un Yılı

Yapay zeka kabiliyetleri hızlı bir şekilde ilerliyor ve sohbet motorları sadece talepleri yerine getirmeyecek, tureng testine bir dakika veya daha da uzun bir süre dayanarak seçtiğiniz dilde sizinle konuşmaya başlayacak. Bankalar, bayiler ve diğer endüstriler, AI Chatbot motorları müşteri deneyimini yöneterek ve geliştirerek her kanaldaki etkileşimin bir parçası oldukça bunu çoklu kanalı kolaylaştırmak için kullanacak. Destek kuruluşları basit hizmet taleplerini uygun maliyetli bir şekilde çözmek için Chatbot’a kucak açacak.

Sınırda Yaşamak

Kuruluşlar kritik analitikleri bulut sistemlerinden uzaklaştırıp aygıtlara doğru yakınlaştırdıkça Edge Computing’e geçiş ciddi anlamda başlıyor. Uzak bölgelerde veya fazlaca IoT özelliklerine sahip akıllı fabrikalarda, analitiklere olan bağlılık o kadar kritik ki internette olan kısa kopmalar bile feci olabilir. IoT yığınının bir kısmını buluttan ağ geçitlerine taşımak, ilerlemenin yolu olacaktır.

Dişlerini Fırçala

Sigorta şirketleri uç davranışlarının sigorta primi fiyatını etkileyebileceği müşterilerin akıllı cihazlarını izlemeye başlayacak. Sigorta faturalarınızı azaltarak, internete bağlanan diş fırçaları gibi aygıtlar doğrudan geri bildirim yoluyla daha sağlıklı alışkanlıklara ön ayak olabilir. Akıllı ev aygıtları evinizin gece vakti güvenli bir şekilde kilitli olup olmadığını bildirecek; ki eğer öyle olmazsa, sigorta ücretleriniz artabilir. Sigorta, daha da fazla şirketin yeni iş modelleri keşfetme konusunda kendisine güvendiği başlıca bir örnek: kullandıkça, görüntüledikçe ve özellikleri-kullandıkça-öde gibi modeller tüketici bilinci kazanacak.

Esrarengiz Yolculuk

Küçük bir mürettebatla bir denizaltının mikroskobik boyuta küçüldüğü ve ölen bir adamın kan dolaşımına enjekte edildiği 1966 yapımı bir bilim kurgu filmi olan Esrarengiz Yolculuk filmindeki gibi IoT’nin vücuda girdiği daha da fazla deney göreceğiz. Tıbbi IoT implantları acıyı yönetebilir ya da beyinden gelen sinyalleri çözebilir ve onları vücudun muhtemelen felci tedavi eden diğer bölgelerine iletebilir.

Pokemon GO’nun da Ötesi

Pokemon GO 2016’da büyük bir başarıydı ve sonraki yıllarda pazara giren daha fazla artırılmış dinamiklere sahip oyunları göreceğiz. Gelecekteki oyunlar dinamik konumlara kucak açacak ve akıllı objeler oyununuzla olan etkileşiminizi doğrudan değiştirebilecek. Etrafımızdakiler yapay dünyayı fiziksel dünyanın üstüne yerleştirerek daha da hassas ve etkileşimli hale gelecek.

2017’de IoT’nin temel faydası fiyattan tasarruf etmek olmayacak (yapılması gereken tasarruflar olmasına rağmen) aksine nesnelerimizi nasıl daha akıllı yaptığımız olacaktır. Bu yenilikçi akıllı nesneler hayatımızı daha kolay ve etkili hale getirebilmemiz için üretilen yeni ürünler ve hizmetlerin temelini oluşturacaktır.

Filed in: IoT - Nesnelerin İnterneti, Makaleler, Software AG Tags: ,

Şunlara Göz Atın

Software AG, Yeni Etkinliği İçin Geri Sayıyor Software AG, Yeni Etkinliği İçin Geri Sayıyor
Software AG Yeni Genel Veri Koruma Yönetmeliği Altyapısını Açıklıyor – Şimdi Hazırla ya da Sonra Öde Software AG Yeni Genel Veri Koruma Yönetmeliği Altyapısını Açıklıyor – Şimdi Hazırla ya da Sonra Öde
Software AG ARIS 10’a, Nesnelerin İnterneti ile GDPR için Yeni Görselleştirme Araçları ve Modelleme Özelliklerini İlave Ediyor Software AG ARIS 10’a, Nesnelerin İnterneti ile GDPR için Yeni Görselleştirme Araçları ve Modelleme Özelliklerini İlave Ediyor
Software AG’nin Sektörde Dünya Lideri Konumundaki İş Süreçleri Yönetimi Yazılımı ARIS 25 Yıl Rekoru Kırıyor ve Piyasaya Sunduğu Yeni Sürümüyle Geleceğin Stratejisini Belirliyor Software AG’nin Sektörde Dünya Lideri Konumundaki İş Süreçleri Yönetimi Yazılımı ARIS 25 Yıl Rekoru Kırıyor ve Piyasaya Sunduğu Yeni Sürümüyle Geleceğin Stratejisini Belirliyor   

 

 
   

 

         
 

© 2018 Dijital Dönüşüm. All rights reserved Click Carrot - sponsored by Software AG, eFinans, Consulta, Comparex

ERP | ERP Nedir | ERP Seçimi | CRM | CRM Nedir | CRM Seçimi | SAP Programı | SAP Nedir | SAP kursu