Müşteri Odaklı Bir İşletme Oluşturmak

     

Bulut Tabanlı Uygulamalarla Müşteri Odaklı Bir İşletme Oluşturmak

Her işletme için geçerli olan ortak bir hedef var: müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla müşteri hizmetlerini iyileştirmek. İşletmeler bunu yapabilmek için iş süreçlerini iyileştiriyor, IT portföylerini güncelliyor, yeni uygulamalar geliştiriyor ve IT sistemlerini entegre ediyorlar. Üstelik bu süreçleri tamamen bulut üzerinde yürütüyorlar.

müşteri odaklı isletme - software-ag

İşletmenizi müşteri odaklı hale getirmek için tüm işinizi en iyi müşterilerinizin çevresinde kurgulamanız gerekiyor. Büyük veri ve gerçek zamanlı analizler kullanarak müşterilerinizi daha yakından tanıyın. Ayrıca çalışanlarınızın da müşteri odaklı düşünüp hareket etmesini sağlayacak bir kurum kültürü oluşturun.

Eskiden çok kullanılan “Müşteri her zaman haklıdır” cümlesi bugün yerini “müşteri deneyimini mükemmelleştirme” kavramına bıraktı. Çünkü artık mesele haklılık ya da haksızlık değil, “sadakat”. Müşteriyi merkeze alan bir yaklaşımı benimseyen işletmeler bu doğrultuda attıkları her adımla rakiplerini biraz daha geride bırakıyorlar.

Müşteri Odaklı İşletme

Müşteri merkezli yaklaşım, beraberinde BT altyapısı güncellemelerini ve iş süreci iyileştirmelerini de getiriyor elbette. Çünkü özellikle büyük ölçekli işletmelerin dijital dünyanın esnekliğine kavuşabilmek için kurumsal mimarilerini yeniden düzenlemeleri gerekiyor.

Dijital dönüşüm sürecinde, müşteri odaklı yaklaşımı kurumsal mimariyle güçlendirmenin yolları bulunuyor. İş Süreçleri Yönetimi (Business Process Management) ve kurumsal mimarinin “Müşteri Devri”ni yakalamanıza yardımcı olabilir.

Tüm süreçlerinizi müşterilerinize göre yeniden düzenleyin. Ne de olsa nihai hedef müşterileri mutlu etmek.

Filed in: ALFABET, ARIS, Müşteri Odaklılık, Süreç Mükemmelliği Tags: , , , , ,

Şunlara Göz Atın

Software AG, 6. Magic Quadrant Entegre IT Portföy Analizi Uygulamalarında (IIPA) Gartner tarafından Lider olarak tanımlandı Software AG, 6. Magic Quadrant Entegre IT Portföy Analizi Uygulamalarında (IIPA) Gartner tarafından Lider olarak tanımlandı
Software AG’nin ARIS Topluluğu 400,000 Üye Sayısına Ulaştı Software AG’nin ARIS Topluluğu 400,000 Üye Sayısına Ulaştı
BPM (Business Process Management) İş süreçleri Yönetimi BPM (Business Process Management) İş süreçleri Yönetimi
Süreç Yönetimi ve İşletmelerdeki Kazanımları Süreç Yönetimi ve İşletmelerdeki Kazanımları   

 

 
   

 

         
 

© 2018 Dijital Dönüşüm. All rights reserved Click Carrot - sponsored by Software AG, eFinans, Consulta, Comparex

ERP | ERP Nedir | ERP Seçimi | CRM | CRM Nedir | CRM Seçimi | SAP Programı | SAP Nedir | SAP kursu