CRM süreçleri dijital çağa ayak uyduruyor

     

CRM süreçleri dijital çağa ayak uyduruyor

İnternet kullanımının ve sosyal medya ortamlarının gelişmesiyle birlikte, müşteri ile kurum arasındaki iletişim (CRM) kanallarının sayısı da giderek artıyor. Pek çok organizasyonda, sosyal ağlar üzerinden kurulan iletişimin etkisi, ilgili birimlerin bu medyayı kullanma becerisine bağlı olarak değişiyor. Üstelik bu süreçte çok büyük miktarda veri üretiliyor.

Kompleks veri yönetimi sağlayan platformlar her gün sosyal medya ağlarında oluşturulan bu devasa hacimdeki olay verisini yönetmek için ideal bir çözüm sunuyorlar. Bu çözümler ile kurumlar trendleri tanımlayıp elde ettikleri verileri otomatik olarak aksiyon almakta kullanabiliyor.

– Keyword veya kullanıcı bazlı filtrelerle Twitter akış aboneliği
– İşletme için yapılan gönderileri, yorumları ve beğenileri toplayan Facebook aboneliği
– E-posta aboneliği
– Duygusal Analiz sayesinde tüm sosyal kanallardan gelen mesajlar üzerinde duygusal analiz
– Eklenebilir dil desteği
– Konum, keyword ve hashtag analizleri
– Yüksek performanslı altyapı

social media - iot- crm

CRM süreçleri de dijital çağa ayak uyduruyor

Platform çözümleri müşteri ilişkilerinin yoğun bir yönetim gerektirdiği telekomünikasyon sektörüne de önemli bir rekabet avantajı sağlıyor. Örneğin, GSM sektörünün önde gelen firmalarından biri Software AG’nin Apama Social Media Framework ile sunduğu Kompleks Olay İşleme (Complex Event Processing) çözümü ASMF (Apama Social Media Framework)’yi seçti ve bu projeyle Gartner EMEA CRM Mükemmellik Ödülü’nün sahibi olurken, müşteri kayıp oranında da iki haneli düşüş gözledi ve teklif yükseltme süreçlerinde on kata kadar iyileştirme sağladı. Bu GSM firması ayrıca sosyal medya yaklaşımını bir üst basamağa taşıyan ASMF çözümüyle pazarlama kampanyalarının döngüsünü günler seviyesinden dakikalar mertebesine indirdi.

Bankacılıkla ilgili sanal suçlarda yaşanan patlama nedeniyle finans kuruluşlarının da sahtekarlıkları mümkün olan en kısa zamanda tespit edip tedbir alması gerekiyor. ASMF’nin bu yönde sağladığı avantajlardan faydalanan finans kurumu SEB Estonia, projeyle birlikte şüpheli ve yetkisiz etkinlik tespitini daha hızlı yapar hale geldi. Etkinlik doğrulama süresi 5 saatten 5-10 dakikaya indi. Mevcut altyapıya kısa sürede kurulan kullanıcı dostu çözüm sonucunda kötü niyetli aktivite sıklığı ve etkisi en aza indirildi.

apama-softwareag-dijitaldonusum-600px

Filed in: Akıllı İş Operasyonları, APAMA, Dijital İş Platformu Tags: , ,

Şunlara Göz Atın

Software AG’nin Sektörde Dünya Lideri Konumundaki İş Süreçleri Yönetimi Yazılımı ARIS 25 Yıl Rekoru Kırıyor ve Piyasaya Sunduğu Yeni Sürümüyle Geleceğin Stratejisini Belirliyor Software AG’nin Sektörde Dünya Lideri Konumundaki İş Süreçleri Yönetimi Yazılımı ARIS 25 Yıl Rekoru Kırıyor ve Piyasaya Sunduğu Yeni Sürümüyle Geleceğin Stratejisini Belirliyor
Serbest Ekonomide En İyi Teknoloji Kazanır Serbest Ekonomide En İyi Teknoloji Kazanır
Dijital Dönüşüm İle Başarıyı Nasıl Yakalarsınız? Dijital Dönüşüm İle Başarıyı Nasıl Yakalarsınız?
Bilinmeyen İçin Strateji Bilinmeyen İçin Strateji   

 

 
   

 

         
 

© 2018 Dijital Dönüşüm. All rights reserved Click Carrot - sponsored by Software AG, eFinans, Consulta, Comparex

ERP | ERP Nedir | ERP Seçimi | CRM | CRM Nedir | CRM Seçimi | SAP Programı | SAP Nedir | SAP kursu