Entegrasyon – Gardroptaki Yeni Siyah mı?

     

Entegrasyon – Gardroptaki Yeni Siyah mı?

Moda gelip geçicidir, entegrasyon yazılımı ise IT Direktörünün teknoloji gardrobunun “yeni siyah” parçasıdır.

Siyah, moda sektöründe uzun yıllardır temel renk olarak kabul görmekte. “Yeni siyah” ise şu anda en popüler ve en moda olan anlamına gelir, yani gardrobun vazgeçilmez parçası. Teknoloji dünyasının donuk rengi olarak algılanan entegrasyon, son zamanlardaki cazibe ve çekiciliğinin artması ile birlikte “yeni siyah” olarak kabul ediliyor.

En Havalı Entegrasyon

Bu yeni ve havalı teknolojiyi, „yeni siyah“ – entegrasyonu, tanıtmak ve anlatmak için pazarlamacıların herkesin diline dolanacak kelimeler yaratması gerekiyor. Tahminimce 2015 yılında 57 yeni moda kelime türeyecek; “küçük siyah elbise” için uygun sloganlar hazırlanırken dünya çapında copywriter’ların yaratıcılığı sınanacak.

Entegrasyon yeni siyah

Önce, en havalı terminoloji Service-Oriented Architecture- SOA’ydi, sonra Services, ardından Application Program Interface – API; ancak şimdi en çok tutanı MicroServices. Mikroservisler, SOA ve API’den farklı; ama sadece biraz, aynı küçük siyah elbise gibi!

Diğer havalı ve tutacak gibi görünen terim ise “MicroAPI” (patenti hala alınmadı). Bu da bir API ama çok karmaşık işler için değil; esnek süreçlerin devamını sağlamak üzere asenkton veri akışını garantiler.

Bir tane daha var, “IoT-Bus” –bunun da patenti henüz alınmadı. IoT-Bus, Enterprise Service Bus ESB’un yerini alacak gibi görünüyor, çünkü daha hızlı ve özellikle nesnelerin internetine odaklanıyor. Gerçekten böyle birşey var mı..? Aslında, hayır, henüz yok…

Entegrasyon teknolojisini anlatmak için kullandığınız daha bir sürü yaratıcı kelime olmalı. Muhtemelen pazarlama departmanınız bir tane yarattı bile. Havalı kelimelerinizi paylaşmak ister misiniz?

Kaynak: http://www.softwareag.com/blog/reality_check/index.php/integration-insights/integration-is-the-new-black/

Filed in: Entegrasyon Tags: , , , , ,

Şunlara Göz Atın

Software AG’nin Sektörde Dünya Lideri Konumundaki İş Süreçleri Yönetimi Yazılımı ARIS 25 Yıl Rekoru Kırıyor ve Piyasaya Sunduğu Yeni Sürümüyle Geleceğin Stratejisini Belirliyor Software AG’nin Sektörde Dünya Lideri Konumundaki İş Süreçleri Yönetimi Yazılımı ARIS 25 Yıl Rekoru Kırıyor ve Piyasaya Sunduğu Yeni Sürümüyle Geleceğin Stratejisini Belirliyor
Serbest Ekonomide En İyi Teknoloji Kazanır Serbest Ekonomide En İyi Teknoloji Kazanır
Dijital Dönüşüm İle Başarıyı Nasıl Yakalarsınız? Dijital Dönüşüm İle Başarıyı Nasıl Yakalarsınız?
Bilinmeyen İçin Strateji Bilinmeyen İçin Strateji   

 

 
   

 

         
 

© 2018 Dijital Dönüşüm. All rights reserved Click Carrot - sponsored by Software AG, eFinans, Consulta, Comparex

ERP | ERP Nedir | ERP Seçimi | CRM | CRM Nedir | CRM Seçimi | SAP Programı | SAP Nedir | SAP kursu