Mobil Entegrasyon- Uygulamanın Ötesinde Düşünmek

     

Mobil Entegrasyon- Uygulamanın Ötesinde Düşünmek

Bir çok şirket için, dijital temas noktaları aracılığıyla müşteri ve çalışanları ile bağlantıya geçmenin işletme açısından değerini fark etmeleri, kullanım gerekliliğini anlamaları ve web teknolojilerini implemente etmeleri uzun yıllar aldı. İşletmelerin bu süreçteki değişim ve dönüşümü ise yeni gelir akışını beraberinde getirirken karlılık oranının artışını sağladı. Dijital dönüşüm, aynı zamanda, web tabanlı BT mimarisi geliştirilmesi için büyük yatırımlara da ivme kazandırdı.

Günümüzde mobil teknolojiler, bilgiyi nasıl ürettiğimizi ve tükettiğimizi, bireyler arası etkileşimi ve iş yapış şeklimizi tamamıyla değiştirdi. Mobilite, tüm sektörlerde yeni fırsatlar yaratıyor ancak işletme operasyonlarında her geçen gün daha önemli bir yerde konumlanması, sistem geliştiricilerini, BT mimarlarını ve CIO’ları; mevcut uygulamaların altyapılarını ve mimarilerini yeni ve mobil kullanım modellerine adaptasyon konusunda hızlı aksiyon alma yolunda tetikliyor.

Mobil Entegrasyon

İşletmeler Mobil Entegrasyon süreçlerinde sorunlar yaşıyorlar

BT profesyonelleri mobil sistemlere adaptasyon ( Mobil Entegrasyon ) sürecinde bir çok zorlukla karşılaşıyorlar. Özellikle Back-end sistemlerinin mobil uygulamalarla entegrasyonunun, veri ve servis güvenliğinin bir çok şirket için karşılaştıkları en büyük sorun olduğunu gözlemliyoruz.

Peki mobili bu kadar özel yapan şey nedir? Kurumsal Mobil Uygulamalar, kullanıcıların her an her yerden kurumsal backend sistemlerine bağlanmalarını sağlıyor. Bu uygulamalar, kullanıcının dakikalar değil saniyeler içinde işlem yapabilmesi için tasarlanmalılar. Bunun dışında, mobil uygulamada başlatılan her işlem gerçek-zamanlı sonuçlara ulaşılmasını desteklemelidir. Tüm bunlar büyük işlem transaksiyonu ve daha yüksek data trafiği anlamına gelmektedir. Bağlantının kopması veya yavaşlaması gibi network sorunları, veri kaybına ve kullanıcının sabrının tükenmesine neden olabilir. Güvenlik risklerlerinden kaçınmak için hem kimlik doğrulama ve şifreleme yöntemleri hem de uygulama ve cihazlar için en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş yönetmelikler gerekebilir. Bu yöntemler, teknik ve işletmesel konularla birlikte kurumsal mobil stratejilerini oluştururuken uygulanması gerekenlerin sadece bir kaç tanesi.

Kurumsal mobilitenin herkes tarafından kabul edilmesi için, işletmeler mobil uygulamaları geliştirmek, entegre etmek ( Mobil Entegrasyon ) ve kullanmak için daha verimli yolları araştırırarak karmaşık işlemleri azaltmalılar. Aynı zamanda kurumsal BT mimarları her tür mobilite senaryosunu destekleyebilen stabil ve ölçeklenebilir sistemler geliştirmeliler.

İş süreçlerini ve BT mimarilerini daha mobil-dostu şekilde dönüştürmeyi başarabilen işletmeler Nesnelerin İnterneti’nin avantajlarından yararlanmak için daha hazırlıklı olacaklar.

İş ve BT Transformasyonu sürecinde sadece bir kaç kısa işlemle nasıl mobil uygulama oluşturup kolayca backend sisteminizle entegre edebileceğinizi öğrenmek için 5 dakikalık videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Filed in: Dijital Dönüşüm, Entegrasyon, Genel, İş & BT Transformasyonu, İş Platformu Tags: , , ,

Şunlara Göz Atın

Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor eFinans ile güç kazanıyor Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor eFinans ile güç kazanıyor
2016’da Dijital Dönüşüm için en önemli 8 başlık 2016’da Dijital Dönüşüm için en önemli 8 başlık
Dijital Dönüşüm, Entegrasyon ve API Yönetimi Dijital Dönüşüm, Entegrasyon ve API Yönetimi
İş Süreçlerinde Başarı için webMethods İş Süreçlerinde Başarı için webMethods   

 

 
   

 

         
 

© 2018 Dijital Dönüşüm. All rights reserved Click Carrot - sponsored by Software AG, eFinans, Consulta, Comparex

ERP | ERP Nedir | ERP Seçimi | CRM | CRM Nedir | CRM Seçimi | SAP Programı | SAP Nedir | SAP kursu