Nissan, Software AG'nin SOA Teknolojisiyle Daha Güçlü

     

Nissan, Software AG’nin SOA Teknolojisiyle Daha Güçlü

2000’lerde, Nissan Avrupa araç satışında hala birbirinden bağımsız sistemler kullanmaktaydı ve teslimatları izleyip siparişten teslimata kadar olan süreyi kısaltabilmek için bu sistemlerin birbirine bağlanması gerekiyordu.

nissan

“Entegrasyona artık daha az zaman harcıyor ve işimizin gereklerine odaklanabiliyoruz.” Nissan Avrupa Sistem Geliştirme Yöneticisi Steve Guss

‘’ Yanlış envanter ve sipariş verileri ile ilgili sorunlar vardı’’ diyen Nissan Avrupa Yapısal Strateji ve Planlama Yöneticisi Ian Porter ; ‘’Her bir aracın envanterinin gerçek zamanlı bilgisi farklı ülkeler arasında ulaşılabilir durumda değildi. Dolayısıyla, aynı araç teknik olarak iki kez satılabiliyordu. Bu durum satın alınanı aracın tam zamanında teslim edilememesinden ötürü müşteri memnuniyetsizliğine sebep oluyordu.’’

Nissan Avrupa iş ortaklarının ve bayilerin ulaşamadığı bir platform üzerinden çalışıyordu. Bu platform; satış destek, tedarik zinciri planlama, üretim kontrol, lojistik ve dağıtım ve garanti yönetimi gibi ana sistem uygulamalarını da içerdiği için tüm bu uygulamaları bir entegrasyon programı ile hem içten hem de dıştan ulaşılabilir kılmak gerekiyordu.

nissan

Evrimsel Bir Yaklaşım Gerekiyordu

Önemi kanıtlanmış bu uygulamaları değiştirmektense, Nissan Avrupa onları yeniden düzenleyerek, talebe dayalı üretim sistemlerini desteklemeye karar verdi. Aynı zamanda bu teknoloji için Software AG’yi seçerek Avrupa’daki tüm ofisleri arasında bu uygulamaları birbirine bağladı.

Software AG’nin SOA teknolojisi, Nissan’ın her bir ofisini mevcut altyapıya bağladı ve var olan teknolojinin de gelişmesine olanak sağladı. “İlk uygulama oldukça başarılıydı” diyen Porter ; “Bizim servis odaklı tasarım yeteneğimizi ortaya çıkardı ve XML temelli mesajlaşma yolu gerçek zamanlı veri entegrasyonuna olanak sağladı. Bu sayede işimizi doğrudan desteklenmiş oldu.” dedi.

Daha Esnek IT

İş hedefleri anlamında, Nissan’ın devam eden yatırımlarının etkisi açık bir hale geldi. “Avrupa’daki lojistik partnerlerimizle sistemlerimizi birleştirdikten sonra ekstra bir donanım veya yazılıma ihtiyaç duymadan araç taleplerini portal üzerinden gerçek zamanlı olarak takip edebiliyoruz.” diyen Porter şunları ekledi; “Şu anda taleplere çok daha hızlı yanıt veriyor ve aynı zamanda tüm Avrupa üzerinden daha iyi bir servis sunuyoruz.”

Şirketler için geliştirilen arayüzler sayesinde, bir araç bayide satıldığında Nissan, SOA aracılığı ile otomatik olarak bilgilendiriliyor. Peyderpey tüm ülkelerde sistemin uygulanmaya başladığını belirten Porter; “Bu teknoloji birçok elementi bir arada tutan yapısının yıllar boyunca sıfır bakım gerektirmesi ile son derece güvenilir.” dedi.

Ayrıca sistem geliştirme departmanı için de bu değişiklikler oldukça etkili olmuştur. “Geliştirmecilerimiz ana işlem ünitesine ulaşım ve kullanım hızı ve kolaylığı konusunda oldukça şaşırdılar.’ diyen Nissan Avrupa sistem geliştirme yöneticisi Steve Guss; “Bu şu anlama geliyor biz entegrasyona artık daha az zaman harcıyor ve işimizin gereklerine odaklanabiliyoruz.”

Daha da ileriye!

SOA teknolojisi, Nissan Avrupa’nın diğer ofisleri ile kendi altyapısı üzerinden iletişim kurmasına olanak tanıması ile olası bir teknik seçenekten daha fazlasıdır diyebiliriz. “Biz SOA aktivitemize yoğunlaşıyoruz” diyen Porter sözlerine şöyle devam ediyor; “Sistemin bize sağladığı esneklikle beraber daha fazla iş ortağı kazandırdığını söyleyebiliriz.”

Filed in: Başarı Hikayeleri, Software AG Tags: , ,

Şunlara Göz Atın

Software AG, Yeni Etkinliği İçin Geri Sayıyor Software AG, Yeni Etkinliği İçin Geri Sayıyor
Software AG Yeni Genel Veri Koruma Yönetmeliği Altyapısını Açıklıyor – Şimdi Hazırla ya da Sonra Öde Software AG Yeni Genel Veri Koruma Yönetmeliği Altyapısını Açıklıyor – Şimdi Hazırla ya da Sonra Öde
Software AG ARIS 10’a, Nesnelerin İnterneti ile GDPR için Yeni Görselleştirme Araçları ve Modelleme Özelliklerini İlave Ediyor Software AG ARIS 10’a, Nesnelerin İnterneti ile GDPR için Yeni Görselleştirme Araçları ve Modelleme Özelliklerini İlave Ediyor
Software AG’nin Sektörde Dünya Lideri Konumundaki İş Süreçleri Yönetimi Yazılımı ARIS 25 Yıl Rekoru Kırıyor ve Piyasaya Sunduğu Yeni Sürümüyle Geleceğin Stratejisini Belirliyor Software AG’nin Sektörde Dünya Lideri Konumundaki İş Süreçleri Yönetimi Yazılımı ARIS 25 Yıl Rekoru Kırıyor ve Piyasaya Sunduğu Yeni Sürümüyle Geleceğin Stratejisini Belirliyor   

 

 
   

 

         
 

© 2018 Dijital Dönüşüm. All rights reserved Click Carrot - sponsored by Software AG, eFinans, Consulta, Comparex

ERP | ERP Nedir | ERP Seçimi | CRM | CRM Nedir | CRM Seçimi | SAP Programı | SAP Nedir | SAP kursu