Perakendeciler için istikamet Omni-Channel

     

Perakendeciler için istikamet Omni-Channel

Perakendecinin Omni-channel yolculuğu, belirsiz, dolambaçlı yollarla ve yanlış yola sapmalarla endişe verici olmasına karşın, müşterileri elde tutmak ve büyümeyi sürdürmek için peşinden gitmeye değer bir hedeftir.

Bu serinin başında da söylediğimiz gibi omni-channel a yapılan yolculuk durdurulamaz olmasına rağmen, kesin varış noktası her zaman net değildir.

Nihayetinde başarı için kesin bir tasarım yok ve omni-channel başlı başına uzak bir hedef.

Oysaki çoğu perakendeci için bu yolculuk sadece gerekli değil, gelecekteki başarılar için elzemdir.

Omni-channel tüketicilerinin önceki aşamalarda kullandıkları kanallara bakmaksızın dört perakende temas noktasından – Seç, Yap, Edin, Kazan-  herhangi biri aracılığı ile etkileşimde bulunmasına izin verir.

omni-channel-600

Perakendeciler için istikamet Omni-Channel ve 3 kilit nokta

Bu son varış noktasına olan uzaklığı kesin olarak belirleyemememize rağmen, süreç boyunca size yardımcı olması için üç kilit noktayı bir White paper ve bir videoda anlatmaya çalıştık.

Birinci aşama, zirveyi planlamak

Yoğun talebin olduğu dönemlerde bile müşterilerinizi online mağazanızda tutmayı sağlar ve satın almalarını kesinleştirir.  Zirveyi planlamak, yoğun talep dönemleri ile başa çıkmak için e-ticaret platformunu yükseltmeyi, “in-memory veri yönetim sistemini” kullanmayı kapsar. Bu teknoloji zirveyi planlamak ve e-ticarette sepet boşaltma oranını ve aynı zamanda normal ticaretteki cayma oranını düşürmek için düşük riskli, maliyet etkin bir yoldur.

İkinci aşama, kaynak dönüşlerini maksimize etmek

Genel iş kapsamında ve farklı kanallar arasında envanter görünürlüğünü garantiye alır. Envanteri optimize etmek, operasyonlara uygun olarak adapte olma becerisi ile birlikte her zaman, her yerde ve her ürün için, görünürlük gerektirir. Yeni bir ERP veya Satış Sistemi bir çözüm sunabilir, fakat perakendecilerin ”anı” görmeleri vakit alacaktır. Görünürlük engelini aşmak yatırım gerektirir, ama sizin ve ticaret yaptığınız diğer firmaların farklı sistemleri gerçek zamanlı bağlantısı ile hızlıca elde edilebilir.Satışı ve envanter hareketlerini, hareketlerin etkilerini anlık takip etmek için “in-memory” teknolojisi kullanan veri depolama sistemine ihtiyacı vardır.Bu “in memory” sistem tüm omni-channel operasyonları için gerçek zamanlı bir envanter yöneticisi olarak çalışır.

Üçüncü aşama ise orkestranızı yönetmek

Tedarik zinciriniz, mağaza zinciriniz ve diğer bağımsız sistemleriniz bir omni-channel “şarkınızı” çaldırğınız bir orkestranın parçalarıdır. Orkestrayı yönetememek pazar payının erimesine yol açar, online siparişlerde insan emeği artar ve hata riskini arttırır veya yoğun dönemlerde siparişlerde gecikmeler oluşabilir. Şu üç konu önemlidir: Omni-channel süreçlerinin çok net ve temiz şekillendirilmesi ve bu sayede gelecekte rahatlıkla yeniliklere adapte edilebilir şekilde kodlanması; hem kurum içindeki hem kurum dışındaki diğer sistemler ile iletişime geçebilmesi; Omni-channel süreçlerinin otomatik olarak çalıştırılabilme yeteneğinin ve farklı sistemler ile arasındaki interaksiyonların olması.

Bu üç kilit nokta kullanılmaya başlanır başlanmaz, omni-channel a varış yolcuğunuz daha da netleşecektir. Winning Retail in an Omni-Channel World hakkında daha fazlasını öğrenebileceğiniz mikro sitemize göz atın.

Filed in: ARIS, Dijital Dönüşüm, İş Platformu, Perakende, WEBMETHODS Tags: ,

Şunlara Göz Atın

Perakende 2017: Amazonlaşmanın Yeni Kabileleri Perakende 2017: Amazonlaşmanın Yeni Kabileleri
Kiabi, Software AG’nin Dijital Dönüşüm Platformu ile hazır giyim modasını kökten değiştiriyor Kiabi, Software AG’nin Dijital Dönüşüm Platformu ile hazır giyim modasını kökten değiştiriyor
Dünyalar Çarpıştığında: Perakende ve nesnelerin interneti Dünyalar Çarpıştığında: Perakende ve nesnelerin interneti
Tahminsel Analiz: iade dolandırıcılarını durdurmak Tahminsel Analiz: iade dolandırıcılarını durdurmak   

 

 
   

 

         
 

© 3047 Dijital Dönüşüm. All rights reserved Click Carrot - sponsored by Software AG, eFinans, Consulta, Comparex

ERP | ERP Nedir | ERP Seçimi | CRM | CRM Nedir | CRM Seçimi | SAP Programı | SAP Nedir | SAP kursu