Software AG'den "yurttaş yazılım geliştiriciliği" platformu

     

Software AG’den “yurttaş yazılım geliştiriciliği” platformu

Software AG’nin Dijital Dönüşüm Platformu’nun bir parçası olarak 2016 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkarılması planlanan webMethods Agile Process Platform (webMethods Çevik İş Süreçleri Platformu), “yurttaş yazılım geliştiriciler” ile işletmelerin bilişim teknolojileri departmanlarında çalışan kurumsal ve profesyonel yazılım geliştiricileri tek bir çatı altında buluşturmaya hazırlanıyor.

SAG_Solution_2nd-Level_Page_Banners_Webmethods_AgileApps_Jul15_tcm212-133098

Software AG, Innovation World 2015 konferansında görücüye çıkan webMethods Agile Process Platform adlı yeni ürününü 2016’nın ilk çeyreğinde piyasaya süreceğini duyurdu. Software AG’nin Dijital Dönüşüm Platformu’nun parçası olarak tasarlanan ürün, stratejik BT geliştiricileriyle yurttaş yazılım geliştiricilerinin işbirliği yapmasını kolaylaştırıyor ve birbirinden bağımsız olarak çalışan birden fazla uygulama geliştirme platformuna yönelik ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

İş gereksinimleri doğrultusunda daha küçük ölçekli işletmeler için hızlı ve esnek yazılım geliştirebilen yurttaş yazılım geliştiriciler, 2016’dan itibaren, karmaşık kurumsal BT sistemleri konusunda uzmanlaşan BT profesyonelleriyle webMethods Agile Process Platform üzerinden birlikte çalışma imkanı bulacak.

“Yurttaş yazılım geliştirici”

Bir şirketin BT departmanı dışında çalışan, fakat yazılım geliştirme bilgisine sahip bir teknolojisi meraklısı çalışan olabileceği gibi, bir şirket ile bağı olmayan, fakat yazılım geliştirdiği şirketin güvenlik protokollerine uyma zorunluluğu olan bağımsız bir son kullanıcı da olabilir.

Esnek, çevik ve kullanıcı dostu uygulamalar

Her geçen gün daha fazla dijitalleşen iş dünyasında, rekabette öne çıkmak isteyen işletmeler, hızla ve sürekli değişen pazar şartlarına ve müşteri taleplerine en iyi şekilde yanıt verebilmek için BT sistemlerini, iş modellerini ve operasyonlarını dönüştürmek zorunda. Bu dönüşümü başarılı bir şekilde hayata geçirmek için de, tıpkı iş akışında yaşanan geçici sorunları hızla çözüme kavuşturan uygulamalar gibi, çoğu zaman kısa ömürlü, programlanması kolay, kullanıcı dostu, esnek ve çevik uygulamalara geçmek durumundalar.

Taktiksel bir yaklaşımla geliştirilen bu uygulamalar, işletmeye uzun vadeli stratejik bir katkıda bulunduğu takdirde mevcut BT ortamına entegre edilebiliyor. İş süreçleri ve BT entegrasyonuna odaklanan kurumsal BT profesyonelleri ise, ancak bu aşamada uzmanlıklarını ve bilgi birikimlerini iş hedeflerine fayda sağlayacak şekilde sunabiliyorlar.

webMethods Agile Process Platform

Software AG’nin yeni ürünü webMethods Agile Process Platform, kullanıcıların seçeneklerini açık tutmasına izin veriyor. Böylece kullanıcılar, esnek ve uyarlanabilir uygulamalar geliştirdikten sonra uygulamalarını kolaylıkla BT portföylerine dahil edebiliyor ve yeniden geliştirme ihtiyacı duymadan mevcut BT ortamlarına entegre edebiliyorlar.

Süreç, iş akışı ve vaka yönetimi kabiliyetlerini bünyesinde barındıran webMethods Agile Process Platform, bu sayede kullanıcılara, ihtiyaç halinde ve mevcut şartlara bağlı olarak vaka odaklı dinamik süreç yapısı ve sabit iş süreçleri seçeneklerini sunabiliyor. Platformun bu özelliği, iş hedefleriyle BT stratejilerinin uyumlu hale getirilmesine ve aynı hedef doğrultusunda tasarlanmasına yardımcı oluyor. Bu yaklaşımla işletmeler, durum temelli ve stratejik uygulama geliştirme işlemlerini tek bir platform üzerinden tamamlayarak uygulamaların yeniden kullanım sıklığını artırabiliyorlar.

“Dünyanın en büyük bağımsız altyapı yazılım şirketi olarak, ezber bozan yaklaşımlarımız ile farklı teknolojiler ve farklı departmanlar arasındaki engelleri kaldırmaya, dünya çapındaki şirketlerin BT ve iş hedefleri uyumluluğu konusundaki görüşlerini, tedarikçilerden kullanıcılara kadar çok geniş bir yelpazede kökten değiştirmeye devam ediyoruz” diyen Software AG CTO’su Wolfram Jost, yeni ürünle ilgili şunları söyledi: “Dijital İşletmeler, değişen pazar şartlarına ve müşteri beklentilerine en hızlı ve en iyi şekilde yanıt vermek istiyorlarsa, önce sürdürülebilir başarı ve gelişimin önündeki engelleri kaldırmaları gerekiyor. webMethods Agile Process Platform da, bu bakış açısıyla tasarlanan, inovasyonun sınır tanımaz karakterini ortaya koyan yenilikçi bir teknoloji ve kavram.”

webMethods Agile Process Platform; entegrasyon, süreç, karar, olay ve programlama mantığı geliştirme süreçlerinde, kullanıma hazır, sofistike mikro servisleriyle işletmelere destek olan, API ve bulut kabiliyetli, hizmet ve olay odaklı, mobil cihazlarla uyumlu bir geliştirme ortamı olan Dijital Dönüşüm Platformu’nun bir parçası.

Software AG’nin webMethods Agile Process Platform ürününe ait demo sürümünü indirmek için iletişim adresi: AgileProcessTeam@softwareag.com

Filed in: İş & BT Transformasyonu, WEBMETHODS Tags: , ,

Şunlara Göz Atın

Software AG, Yeni Etkinliği İçin Geri Sayıyor Software AG, Yeni Etkinliği İçin Geri Sayıyor
Software AG Yeni Genel Veri Koruma Yönetmeliği Altyapısını Açıklıyor – Şimdi Hazırla ya da Sonra Öde Software AG Yeni Genel Veri Koruma Yönetmeliği Altyapısını Açıklıyor – Şimdi Hazırla ya da Sonra Öde
Software AG ARIS 10’a, Nesnelerin İnterneti ile GDPR için Yeni Görselleştirme Araçları ve Modelleme Özelliklerini İlave Ediyor Software AG ARIS 10’a, Nesnelerin İnterneti ile GDPR için Yeni Görselleştirme Araçları ve Modelleme Özelliklerini İlave Ediyor
Software AG’nin Sektörde Dünya Lideri Konumundaki İş Süreçleri Yönetimi Yazılımı ARIS 25 Yıl Rekoru Kırıyor ve Piyasaya Sunduğu Yeni Sürümüyle Geleceğin Stratejisini Belirliyor Software AG’nin Sektörde Dünya Lideri Konumundaki İş Süreçleri Yönetimi Yazılımı ARIS 25 Yıl Rekoru Kırıyor ve Piyasaya Sunduğu Yeni Sürümüyle Geleceğin Stratejisini Belirliyor   

 

 
   

 

         
 

© 3042 Dijital Dönüşüm. All rights reserved Click Carrot - sponsored by Software AG, eFinans, Consulta, Comparex

ERP | ERP Nedir | ERP Seçimi | CRM | CRM Nedir | CRM Seçimi | SAP Programı | SAP Nedir | SAP kursu