Software AG Cumulocity'i Satın Aldı ve Nesnelerin İnterneti Teknolojisindeki Liderliğini Güçlendirdi

     

Software AG Cumulocity’i Satın Aldı ve Nesnelerin İnterneti Teknolojisindeki Liderliğini Güçlendirdi

  • Cumulocity ağ tabanlı aygıtları entegre etmede kapsamlı bir IoT bulut platformu sağlıyor
  • Software AG artık IT dünyasını IoT aygıtları ve Operasyonel Teknoloji ile entegre ediyor.
  • Bu satın alma işlemi ile Software AG IoT pazarındaki lider konumunu daha da güçlendiriyor

Darmstadt, March 27th, 2017 – Software AG (Frankfurt TecDAX: SOW) bugün Almanya, Dusseldorf’da bulunan Cumulocity (GmbH) (“Cumulocity”) şirketinin satın alma işlemini duyurdu. Cumulocity bulut tabanlı IoT aygıt yönetimi ve AEP (Application Enablement Platform) üzerinden ağ tabanlı dijital aygıtlar ve alıcılar için bağlanabilirlik sunuyor. Cumulocity’nin IoT çözümlerini Software AG’nin portföyüne eklemek işletmelerin maksimum kullanım kolaylığını, esnekliği ve sonuç itibariyle iş değerini sunan operasyonel IoT aygıtlarıyla kendi IT uygulamalarını entegre etmelerini mümkün kılıyor. Software AG için, aralık 2016’da yapay zeka şirketi olan Zementis’in başarılı bir şekilde gerçekleştirilen satın alma işlemine takiben, Cumulocity’nin satın alınması IoT alanındaki liderliğinin genişlemesinde ileri bir adım olarak değerlendirilebilir. Satın alma işleminin finansal detayları ise henüz açıklanmadı.

cumulocity

 Stratejik bir ortaklık temelinde, Software AG Cumulocity’nin IoT Bulut Platformunu kendisinin Dijital İş Platformu yazılım portföyüne iki ay önce ekledi. Dijital İş Platformu ve Cumulocity’nin Uygulama ve Aygıt Yönetimi teknolojisinin birleşimi Nesnelerin Interneti’nin karışıklığını azaltıyor, milyonlarca aygıtın ağlarının esnek ve ölçeklenebilir bir şekilde yönetimini mümkün kılıyor. Ek olarak, işletmeler bu IoT edge aygıtlarını herhangi bir mevcut IT uygulamasıyla entegre edebilir ve bu aygıtlara diğer Dijital İş Platformu yazılımını yerleştirebilir.

Software AG’nin CEO’su Karl-Heinz Streibich, “Nesnelerin İnterneti ve Endüstri 4.0 Software AG ve bütün teknoloji sektörü için merkezi büyüyen piyasa niteliğindedir. Cumulocity’nin satın alınmasıyla birlikte, teknolojik pazar liderliğimizi güçlendiriyor ve müşterilerimizin Nesnelerin İnternetine olan erişimine olanak tanıyoruz. Fiziksel alıcılardan alınan verileri yenilikçi, analitik yazılım çözümleriyle birleştiren geniş ve bütünsel bir ürün portföyünden faydalanıyorlar.” dedi.

Cumulocity’nin CEO’su Bernd Gross “Software AG ve Cumulocity arasındaki başarılı işbirliği stratejik IoT ortaklığı bağlamında 2015’te başladı – birleşme ise bir sonraki makul adımdır. Software AG’nin bir parçası olarak başarı hikayemizi hızlandırabileceğimiz konusunda ikna olmuş durumdayız. İki şirketin birleşmesinden özellikle partnerlerimiz ve müşterilerimiz faydalanacak,” diye ekledi.

Cumulocity teknolojisinin satın alımı Software AG’nin ana Nesnelerin İnterneti yazılım hizmetlerini tamamlıyor. Bunlar, akış analitikleri, on-premise, bulut ve hibrit – ve artık IoT aygıtı –

Entegrasyonu, in-memory teknolojisi, dinamik süreç yönetimi ve IoT edge aygıt yönetimidir.

Software AG’nin portföyünden tamamen faydalanarak, işletmeler insan ve yapay zekâ ara yüzlerinde ideal olarak çalışabilir. Gerçek zamanlı, tarihsel ve tahmini verilerin analizi, değerlendirilmesi ve görselleştirilmesi için tamamlayıcı ürünler yapay zekanın karar verme süreçlerinde en iyi şekilde kullanılmasını sağlar. Üretim kontrolünde veya öngörücü bakımda uzaktan görüntüleme ve makinaların kontrolü örnek endüstri uygulama alanlarıdır.

Zementis’in satın alınmasının yanı sıra, Software AG yakınlarda Bosch, Octo, Dell ve Huawei de dahil olmak üzere büyük şirketlerle büyük, stratejik IoT veya Endüstri 4.0 ittifakını bildirdi.

Cumulocity Hakkında

Cumulocity öncü Nesnelerin İnterneti (IoT) aygıt yönetimi ve uygulamalarına olanak veren firmalardandır. Cumulocity Deutsche Telekom, Software AG ve Gardner Denver gibi markalar da dahil olmak üzere, markalar tarafından üretim, filo yönetimi, tüketici elektroniği ve daha da fazla alanlarda IoT çözümlerini güçlendirmek için kullanılmaktadır. Platformumuz gerçek zamanlı analitikleri ve görselleştirmeyi içermektedir ve açık olarak belgelenen API’ler ve açık UI framework’umuz aracılığıyla kolayca özelleştirilebilir. Cumulocity bulut, on-premise veya hibrit olarak mevcuttur. Büyük ölçekli güvenlik, ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik milyonlarca IoT aygıtlarını yönetmek için ihtiyaç duyulan güvenceyi sunar. Aktif partner eko-sistemimiz, 2,500 güçlü geliştirici topluluğumuz ve GTM desteğimiz partnerlerimizin ve müşterilerimizin başarısını garantiye alır.

 

 

Filed in: Haberler, IoT - Nesnelerin İnterneti, Software AG

Şunlara Göz Atın:

eFinans, Hepsiburada e-Ticaret Zirvesi Antalya Etkinliğine Katıldı eFinans, Hepsiburada e-Ticaret Zirvesi Antalya Etkinliğine Katıldı
Yeni Yılda e-İrsaliye Dönemi Başlıyor Yeni Yılda e-İrsaliye Dönemi Başlıyor
eFinans’tan e-Arşiv Fatura Alan Firmalara KEP Hediye eFinans’tan e-Arşiv Fatura Alan Firmalara KEP Hediye
eFinans’a Yeni Kurumsal Kimlik eFinans’a Yeni Kurumsal Kimlik   

 

 
   

 

         
 

© 2018 Dijital Dönüşüm. All rights reserved Click Carrot - sponsored by Software AG, eFinans, Consulta, Comparex

ERP | ERP Nedir | ERP Seçimi | CRM | CRM Nedir | CRM Seçimi | SAP Programı | SAP Nedir | SAP kursu