Bulut ve on-prem ortamlarında güvenlik açıklarını ve riskleri tespit eden ve yöneten çözümleriyle öne çıkan Tenable, bulut güvenliği çözümleri sağlayıcısı Ermetic‘i satın aldı.

Tenable’dan yapılan açıklamada Ermetic’in Cloud Native Uygulama Güvenliği (Cloud Native Application Protection Platform – CNAPP) ve Bulut Altyapı Yetkilendirme Yönetimi (Cloud Infrastructure Entitlement Management – CIEM) alanındaki liderliği vurgulanırken, Ermetic’in bu alandaki çözümlerinin Tenable One Exposure Management Platform altına entegre edileceğine değinildi.

Tenable’ın CEO’su Amit Yoran, satın alma ile ilgili olarak şunları söyledi: “Bu satın alma ile, on binlerce müşterimizin eline piyasadaki lider bulut güvenlik yeteneklerini verme fırsatı yakalayacağız. Birlikte, modern siber saldırıya maruz kalabilecek noktalara (attack surface) bütüncül bir bakış sunabilecek, saldırı alınabilecek alanları ve ilgili azaltacağız.”

Tenable, Ermetic’i yaklaşık 240 milyon dolar nakit ve 25 milyon dolar değerinde kısıtlandırılmış hisse ve RSU karşılığında satın almayı planlıyor. Satın almanın 2023’ün dördüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunu bırak!
Lütfen adını buraya gir